sobota, 27 września 2014

Z MIĘSA MIELONEGO

Polecam Państwu stronę z potrawami z mięsa mielonego- tak dla przypomnienia. To taki wdzięczny produkt do obróbki kulinarnej. Jest sobota, więc możemy zrobić sobie obiad na dwa dni i niedzielę mieć wolniejszą. Link do tej strony- "Z mielonego mięsa"


6 komentarzy:

 1. Właśnie chciałam napisać,że mięso mielone to kopalnia twórczej inwencji , fajna przypominajka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stęskniłam się już za gotowaniem, jak wrócę będzie coś z mielonego mięsa, ale w pierwszej kolejności domowy rosołek z domowym makaronem.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Mielone to jedno z bardziej ulubionych przeze mnie mięs. Oczywiście zmielone w domu.Gotowego nie kupuję, nawet wtedy gdy chcą mi zmielić w sklepie, ale na zapleczu.Twój zestaw dań z mięsem mielonym jest imponujący i wszystkie bardzo smaczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też Krzysiu nie kupuję gotowego mielonego, nawet nie dam sobie zmielić w sklepie, bo nigdy nie jestem pewna czy maszynka jest umyta z poprzedniego dnia.
   Bardzo dziękuję - pozdrawiam niedzielnie.

   Usuń
 3. he he, u nas w Galicji z mielonego mięsa robi się SZNYCLE, jak zauważyła moja Agunia :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wiem Kochanie. W ogóle w południowo- wschodniej Polsce tak "mówio i robio". Dla mnie sznycel od zawsze kojarzy się z kotletem z kawałka cielęcego mięsa z jajkiem sadzonym na wierzchu + cebulka. W domu rodzinnym jak był sznycel, to wiedzieliśmy, że zaszlachtowano cielaka.

   Usuń

Niestety , ale musiałam włączyć moderację komentarzy ze względu na reklamujące się firmy. Bardzo proszę zostaw chociaż kilka słów o skorzystaniu z przepisu...to bardzo dla mnie waźne i motywujące. Z góry dziękuję.